EUR  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Gaziemir Rent a Car

Yayınlanma Tarihi: 05/02/2020

GAZİEMİR RENT CAR 

Türkiye'nin İzmir ilinin gaziemir ilçesidir. İlçenin batısında ve kuzeyinde Karabağlar, doğusunda Buca, güneyinde Menderes ilçeleri bulunmaktadır. 

İlçenin yüzölçümü 70 km²’dir.1965'e kadar taşıdığı tarihi ismi Seydiköy'dür.

 

Rumeli göçmenlerinin ağırlıklı unsuru oluşturduğu bir nüfus yapısına sahip olan

Gaziemir, günümüzde ilçe hudutları içinde bulunan askeri birliklerin çekirdeğini teşkil eden Hava Teknik Eğitim Komutanlığı'nın kurulması ve sonraki yıllarda gelişen

Ulaştırma Tugay Komutanlığı ile önemli bir askeri potansiyeli bünyesinde barındıran farklı bir yerleşim birimi haline gelmiştir. Gaziemir, son yıllarda sanayinin ve ticaretin geliştiği bir bölge olarak ortaya çıkmıştır. Merkezde, Akçay Caddesi üzerinde tekstil,araç kiralama ve mobilya üretim imalathaneleri ve satış mağazaları yer alır.
Sarnıç beldesi etrafında sanayi kuruluşları toplanır. Gaziemir, sanayi ve ticaret gücü yanında, sahip olduğu üstün konut potansiyeliyle de önem kazanmıştır. Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir Hava Üssü, Fuar İzmir, Ege Serbest Bölgesi ve Uzay Kampı Türkiye, Gaziemir sınırları içerisinde yer almaktadır. Ayrıca İzmir Optimum Outlet buradadır.gaziemir rent a car sektorü olarak yıllardır araç kiralama olarak hizmet vermektedir.

gaziemir ile ilgili görsel sonucu


Tarihçe

Seydiköy ve civarı Türk hakimiyetine halk arasında Aydınoğulları Beyliği'nin kurucusu ve Umur Paşa olarak tanınan, Aydınoğlu Gazi Umur Bey döneminde geçmiştir. Seydiköy'de bulunan ve kuruluş tarihi kesin olarak bilinmeyen Seyyid Mükremeddin Zaviyesi ve Dizdar Hasan Ağa vakfiyesi bir cami ve çeşme, buradaki ilk Türk yerleşiminin çekirdeğini oluşturmuştur ve bunların ilki yerleşime ismini vermiştir. Seydiköy Türk yerleşimi ile ilgili en erken tarihli belge 1530 tarihli "tapu tahrir defteri"dir ve Seydiköy'ün Konya'dan göçmüş Yörük boyları tarafından kurulmuş olduğuna işaret etmektedir.
 
18. yüzyıldan itibaren Batı Anadolu'nun zeytin/üzüm/incir/pamuk ihracatına dayalı olarak uluslararası boyutta gelişiminin bir sonucu olarak Seydiköy, Ege Adaları kaynaklı yoğun bir Rum nüfus akınına konu olmuş ve 19. yüzyılın son çeyreğinden itibaren, bir yandan İzmir'e güneyden giriş öncesinde kilit bir idari merkez olma özelliğine kavuşmuş, bir yandan da Türk nüfus ağırlığını kaybetmiştir. Bu gelişimin en önemli faktörlerden birisi, tren yolu ile birlikte bugünkü yerinde tesis edilmiş olan Gaziemir İstasyonu olmuştur. Yunan işgali sırasında yıkıma uğramış olduğu için ve 1923 Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi sürecinde nahiye merkezi bir süre Cumaovası'na (bugünkü Menderes) taşınmıştır.
 
Kavala'dan mübadil olarak getirilip iskan edilen yaklaşık 2.500 kişi (529 aile) Seydiköy'ün yeniden imar ve inşası bakımından önemli rol oynamıştır. Bu nüfusa, 1944 başta olmak üzere, sonraki yıllarda iskan edilmiş olan Bulgaristan göçmenlerinin eklenmesiyle ilçe günümüzdeki sosyo-kültürel çehresine kavuşmuştur.

gaziemir tarihi ile ilgili görsel sonucu

İş yerinize ya da özel amaçlı araba kiralamak istiyorsanız sizler için araç kiralama şirketlerini bir arada bulabileceğiniz bir hizmet hazırladık. Bir tek araç kiralama şirketi yerine onlarca şirketi bir arada bularak istediğiniz model ve marka araçları daha hızlı ve kolay bir şekilde kiralamanız için sizlere yardımcı oluyoruz. Araçların bakımları zamanlarda yapılmıştır. Kullanışlı ve konforlu son model araçları kiralayarak sizlerde rahat kullanım olanaklarından istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak istediğiniz model ve marka aracı kiralayabilirsiniz. Araçlarımızı kiralarken isterseniz navigasyon cihazlarını da talep edebilirsiniz. Böylece bilmediğiniz yerlere giderken daha kolaylıkla yolunuzu bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla sizlere sunduğumuz araçlar arasından istediğinizi istediğiniz zaman kiralayabilirsiniz. Gaziemir araç kiralama fırsatlarından yararlanmak için zaman kaybetmeden bizlere ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak istediğinizde artık tek tek kiralık araç ilanlarına bakmanıza gerek kalmadı. Bunun için şirketimiz web sayfasına girerek istediğiniz kiralık araçları seçmeniz yeterli olacaktır. Şirketimiz araç kiralama sektöründe geçirdiği yıllar sayesinde deneyim ve tecrübe zamanmış bir şirket olarak sizlere bir isen fazla araç kiralama şirketini bir arada sunuyor. Böylece aramanıza gerek kalmadan istediğiniz kiralık aracı daha kolay bir şekilde bulmanızı sağlıyoruz. Uygun fiyatlarla ve uygun koşullarla Gaziemir Kiralık Araba bulmanız için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kısa dönem veya uzun dönem istediğiniz kadar aracı uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

Ticari veya özel ihtiyaçlar için hangi model araç istiyorsanız hemen kiralama fırsatı sunuyoruz. Temiz ve konforlu araçlardan istediğinizi vakit kaybetmeden kiralayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sigortalı oldukları için araçlarımızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Otomatik, yarı otomatik, manüel seçeneklerde yüzlerce araç arasından size uygun olanı seçmeniz yeterlidir. Kiralama fiyatları gün sayısı arttıkça daha uygun olmaktadır. İstediğiniz araçları şirketinizde kullanmak için yıllık olarak kiralayarak daha uygun fiyatlar ödeyebilirsiniz. gaziemir rent a car çin ihtiyacınız olan bütün model ve marka araçları kiralayan bütün araç kiralama şirketlerini aynı şirkette topladık. Böylece daha kolay bir şekilde istediğiniz araçları kiralamanız için sizlere olanak sunuyoruz.
Gaziemir Rent A Car Araç Filosu

Renault Clio 4

Yolcu Sayısı: 5 kişiye kadar
Bagaj Kapasitesi: 5 bavula kadar

 

Yeni Yazılar

İzmir Havalimanı Rent A Car Citroen C Elysee Manuel Dizel

İzmir Havalimanı Rent A Car Citroen C Elysee Manuel Dizel Kiralama

Devamını oku

İzmir Havalimanı Rent A Car Fiat Egea Manuel Dizel

İzmir Havalimanı Rent A Car Fiat Egea Manuel Dizel

Devamını oku

İzmir Karşıyaka Rent A Car

Karşıyaka Rent A Car 15.yıl

Devamını oku

İzmir Buca Rent A Car

BUCA RENT A CAR 15. YIL

Devamını oku

İzmir Havalimanı Rent a Car Transfer Hizmeti

İzmir havalimanı transfer firması

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.gaziemirrentacar.com/ © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır -